Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Largimi i Metës nga LSI, përloten të rinjtë (VIDEO siç s’i keni parë kurrë)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish kryetari i LSI-së Ilir Meta u ka dhënë shumë mundësi të rinjve për t’u angazhuar në këtë forcë politike.

Mirëpo ndryshe nga ç’jemi mësuar t’i shohim optimistë e të lumtur, largimi i Metës si kryetar i LSI-së i ka bërë të përloten. Pamjet janë kapur nga kamerat e News 24, publikuar në rubrikën e emisionit “Kjo Javë”.

Në nisje të Konventës Kombëtare të LSI-së, Petrit Vasili e ka kapur me forcë Ilir Metën, por për një qëllim të mirë. Ai ka qenë i vendosur për ta lënë këtë të fundit të futej i pari në sallë, e kur Meta ka hezituar, Vasili e ka kapur prej krahu duke e futur brenda të parin! “Ec përpara…”, dëgjohet të ketë thënë Vasili, në shenjë respekti për Ilir Metën.

Gjatë kësaj konvente Ilir Meta mbajti fjalimin e fundit si kryetar dhe fjalët e tij më shumë se këdo prekën anëtaret femra të partisë, të cilat nuk i kursyen lotët!

(MINUTA 1:36)

 

Më shumë

spot_img