Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Largimi i kryeadministratorit të Shëngjinit, reagimi: Uldeja është dorëhequr dhe jo zëvendesuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reagimi i plotë:

Po publikojme per here te pare kerkesen per doreheqje te Kryeadministratorit te Shengjinit z. Tonin Uldeja qe mban daten 21 maj me numer protokolli dhe me lende: doreheqje. Arsyetimi i doreheqjes se z. Uldedaj eshte:

“Per mungese bashkepunimi dhe pengesa administrative me dublim kompetencash ne ushtrimin e detyres se Administratorit referuar kuadrit ligjor”.

Edhe pse z. Uldedaj e ka dorezuar me shkrim kerkesen e tij te doreheqjes, ai akoma nuk ka marre asnje pergjigje me shkrim nga institucioni.

Duhet te theksohet fakti qe edhe pse Uldedaj ishte Kryeaministratori i Shengjinit te skandalit te pronave, emri i tij nuk rezulton i perfshire ne asnje fashikull. Kjo eshte nje gje qe duhet te ishte theksuar nga mediat si dicka pozitive per detyren qe mbante.

Ne keto tre vite si Kryredministrator me gjiithe problemet qe ka pasur e ka Lezha si Bashki, Shengjini ka qene e vetmja njesi administrative qe funksionuar. Imazhi turistik dhe pasteria e plazhit dhe e qytetit kane elemente qe kane rene ne sy dukshem keto tre vite e kjo sigurisht fale punes se z. Uldedaj.

Pra, edhe pse eshte munduar te kaloi si proces normale zevendesimi dhe largimi i z. Uldedaj, kerkesa e doreheqjes dhe motivacioni deshmojne qarte se ne kete rast s’ka asgje normale. Madje, mund te flitet me shume per perplasje se hatermbetje.

Per here te pare publikohet akti i dpreheqjes se z. Tonin Uldedaj

Më shumë

spot_img