Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Largimi i intelektualëve nga Shqipëria, Rama i përgjigjet Metës: A thua se Iliri, Saliu apo Luli e Monika do t’i kthejnë me kallamin magjik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4917ab9cfbf987fe0918c5a83434867a

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili pak më parë ka reaguar në lidhje me raportin e fundit të publikuar nga OECD, ku Shqipëria renditet e 4-ta në botë për emigracionin e personave me aftësi të larta në punë dhe e 8-ta në botë për normën e largimit të intelektualëve.

Rama shkruan se propaganda me largimet e shqiptarëve është një shëmti që tregon karakterin e natyrën e vërtetë të opozitarëve.

Ndër të tjetra kreu i qeverisë shprehet ‘shqiptarët në 25 prill duhet ta shqelmojnë jashtë organizmit politik të Shqipërisë ndërmarrjen private të LSI-së’.

“Propaganda me largimet e shqiptarëve është një shëmti e madhe, që tregon karakterin e natyrën e vërtetë të opozitarëve tanë! A thua se Iliri, Saliu apo Luli e Monika nuk ishin në pushtet me vite të tëra dhe po këta do t’i kthejnë shqiptarët nga rruga, me kallamin e tyre magjik!

Por një raport me të dhënat e 5-6 viteve më parë, i përdorur për politikë kundër qeverisë sot nga Presidenti i Republikës, është fiks argumenti pse shqiptarët në 25 prill duhet ta shqelmojnë jashtë organizmit politik të Shqipërisë ndërmarrjen private të LSI-së! Çfarë degradimi,” shkruan Rama në postimin e tij në ‘Tëitter’.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img