Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Larg vëmendjes së publikut, Putin merr vaksinën kundër Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti rus Vladimir Putin u vaksinua kundër COVID-19 ditën e djeshme larg syve të kamerave, tha zëdhënësi i tij, Dmitry Peskov.

Mediat e huaja bëjnë me dije se presienti ka marrë vaksinën dhe sot është gati të nis ditën normalisht.

Putin ka vendosur qëllimisht që të mos e zbulojë emrin e vaksinës së prodhuar në Rusi, që Putin ka zgjedhur të marrë.

Vetëm 6.3 milion njerëz, ose 4.3% e popullsisë nga 146 milion të Rusisë, kanë marrë të paktën një dozë vaksine.

Rusia ka zhvilluar tri vaksina kundër koronavirusit: Sputnik V, EpiVaçorona dhe CoviVac. Ajo ka miratuar Sputnik V-në në muajin gusht, duke u bërë vendi i parë në botë me vaksinë kundër koronavirusit.

Më shumë

spot_img
spot_img