Tirana
scattered clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
59 %
2kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
19 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

Larg “syrit të kamerave”, Putin merr dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti rus Vladimir Putin në një konferencë sot tha se kishte marrë dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19.

Duke folur në një takim të Shoqërisë Gjeografike Ruse, ai u bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të vaksinohen.

“Unë dëshiroj t’ju informoj se tani, pak para se të hyja në këtë dhomë, unë gjithashtu mora dozën time të dytë, dhe shpresoj, ose më mirë të them, kam besim, se gjithçka do të jetë mirë. Dhe ju bëj thirrje të bëni të njëjtën gjë, të vaksinoheni”, tha Putin.

Kujtojmë që Putin dozën e parë të vaksinës kundër koronavirusit e mori më 23 mars. Ai preferoi të mos të tregonte se kë dozë, te kujt kompanie mori.

spot_img

Më shumë

spot_img