Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

“Lamtumirë usta”, Edi Rama mesazh për ikjen e Pirro Manit: Pa të, historia e artit skenik shqiptar do të ishte shumë më e varfër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të regjisorit të madh Pirro Mani. Ai u shua sot në Amerikë në moshën 89 vjeçare.

“LAMTUMIRË USTA!

Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër.

U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes”, shkruan kryeministri Rama.

Edhe kolegët e Manit kanë reaguar të tronditur për ikjen e regjisorit të madh. Prej vitesh ai jetonte në Amerikë, atje ku dhe mbylli sytë sot.

Lexo edhe: ARTI shqiptar në ZI, NDAHET nga jeta regjisori i njohur Pirro Mani
Lexo edhe: Mevlan Shanaj: Pirro Mani është legjendë, lavdia e kombit tonë
Lexo edhe: Këngëtari bën dedikimin e ndjerë: Fluturo tashmë me engjëjt babai i Teatrit!
Lexo edhe: Teatri Kombëtar: Ndarja nga jeta e Pirro Manit, fatkeqësi për të gjithë komunitetin artistik

Lexo edhe: Yllka Mujo dhe Piro Milkani për ndarjen nga jeta të kolegut Pirro Mani

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img