Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

“Lamtumirë ma, të dua”, gazetari i njohur përlot botën gjatë edicionit të lajmeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i CNN Fareed Zakaria i dha lamtumirën nënës së tij, Fatma Zakaria, gjatë transmetimit të lajmeve të dielën, pasi ajo vdiq pas një beteje me COVID-19 në fillim të këtij muaji.

Gjatë momenteve të fundit të transmetimit të lajmeve, Fareed Zakaria mori një moment për t’u hapur për diçka “shumë personale”.

albsig

“Ne po i afrohemi tre milion vdekjeve nga COVID në të gjithë botën, dhe njerëzit shpesh kanë theksuar se pas këtyre statistikave qëndrojnë qenie njerëzore individuale. Këtë javë, nëna ime, Fatma Zakaria, u bë një nga ato statistika. Ajo vdiq nga komplikime në lidhje me COVID. “, tha gazetari me lot në sy.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img