Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Lamtumira e fundit për Zarife Hasanajn, Rudina dhe Kiri Hajdari bashkë në ceremoninë mortore

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëntetarja Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në Letoni u përcoll sot për në banesën e fundit.

Ushtarakes iu dha lamtumira pak minuta më parë. Ajo do të prehet në varrezat e Dëshmorëve, pasi iu dha titulli ‘Dëshmore e Atdheut’ ditën e djeshme.

Ndërkaq, në ceremoninë mortore morën pjesë personalitete të njohura të politikës dhe krerët më të lartë të shtetit.

Në varrimin e ushtarakes kanë marër pjesë po ashtu edhe Rudina Hajdari me të vëllain. Ajo dhe Kiri u panë bashkë pranë njëri-tjetrit teksa ngushëlluan familjarët për humbjen e nëntetares.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img