Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

“Lamtumirë Bujar”, Berisha s’mban lotët teksa i jep lamtumirën ish-presidentit Nishani

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka arritur të mbajë lotët, teksa mbante fjalimin për t’i dhënë lamtumirën ish-presidentit Bujar Nishani.

Berisha tha se Nishani ishte një shërbëtor i popullit dhe baba dinjtoz. Ish-kryeministri e ka pasur të vështirë që të mbarojë fjalimin pasi zëri i dridhej dhe lotët i rridhnin.

“Jemi këtu rreth teje të përcjellim me dhimbje të madhe në udhëtimin tënd të përjetshëm të parakohshëm që nis pasi ke ngjitur si rrallëkush shkallët e jetës dhe të detyrës. Megjithëse largohesh nga ne përgjithmonë, për sa kohë ne do jetojmë do mbetesh i gjallë me veprat, fisnikërinë, përkushtimin, shërbimet e çmuara ndaj Shqipërisë dhe shqiptarëve. Me ne mbetet dhe do jetojë gjithmonë Bujar Nishani, njeriu i dashur, atdhetar, shërbëtor i përkushtuar i qytetarëve, demokrat i flakët dhe guximtar, burrështetas fisnik.

Për Ersin, Fjonën sot është dita më e dhimbshme e jetës së tyre, por ata do jenë krenarë që patën fatin të kenë një baba si ti. Për Baba Faikun sot zija është më e rëndë se toka, por ai përsëri ndihet krenar se rriti një djalë si ti që i zbardhi faqen.

Dua të shpreh mirënjohje të thellë për familjen tënde dhe për ata që bën gjithçka që ti të mos niseshe në këtë rrugë. Lamtumir Bujar! U prehsh në paqe” tha Berisha.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img