Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Lame sjell realitetin mes Kombinatit dhe Trentos

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Se çfarë ndodh me realitetin shqiptar informal, e bën të qartë Artan Lame, i cili duket shumë i pasionuar në këtë fushë. Në një postim në facebook mbrëmjen e së djelës, Lame vendos dy foto: njërën që e ka fotografuar në kombinat të Tiranës, e tjetrën që e sjell nga Trento, kështjella e Buonconsiglio-s.

“Në të dy rastet është një strukturë e madhe e dalë kohe, që thërmohet, riciklohet nga një mori njësish të vogla. Ndoshta e njëjta gjë do të ketë ndodhur edhe me Koloseun pas rënies së Perandorisë Romake. Vetëm se kështjella në Trento duket megjithatë bukur, ndërsa kolonada e Kombinatit, është badërdi” shkruan Lame në facebook.

Artikulli paraprakKryeministri që “fluturon”
Artikulli tjetërGazeta Shqiptare
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img