Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Lala: Të futet në burg edhe pacienti që jep lekë! Kikia: Po ai po vdes, do të mbarojë punë, i jep lekët nga halli jo nga qejfi (REPLIKAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

23c6d2d8a4bf4a284cf13232edc981b5

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala ka thënë sot në “Open” se ligji duhet të dënojë njësoj edhe atë që merr lekë dhe atë që jep.

Duke komentuar çështjen e mjekut Edvin Prifti, ajo tha se dënimi duhet të jetë njësoj për të dyja palët, ndërsa nuk ishte dakord me këtë ide gazetari Mentor Kikia, i cila tha se pacienti i jep lekët nga halli dhe jo nga qejfi.  

Lala: Padyshim që ligji duhet të jetë njësoj për të gjithë. Të futet në burg edhe mjeku që merr lekë edhe pacienti që jep lekë.

Kikia: Jo çfarë thua?! Ai i shkreti po vdes aty është sëmurë do të mbarojë punë, t’i hyjë edhe kësaj pune tani? Të futet dhe në burg? Çfarë është ky muhabet kështu?!

Lala: Duhet të ndërgjegjësohen qytetarët, të bëhen shembuj dhe çdokush të marrë atë që meriton.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img