Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lajmi për shpalljen “non grata” të Berishës, “zë ngusht” Pampurin në emision: Berisha ka qenë një lider historik i së djathtës, por nuk…( E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ditën e sotme dha lajmin për shpalljen “non grata” të Sali Berishës dhe familjes së tij.

Mirëpo ky moment e ka zënë disi “ngusht” ish-deputeten e PD, Oriola Pampuri, e cila ndodhej në studion e “Fax news”.

Gazetarja e ka pyetur Pampurin për këtë lajm, por ajo s’ka preferuar të përgjigjet, teksa ka thënë se Berisha ka qenë një lider historik.

“Kjo është një deklraratë e sapodalë, kështu që nuk më takon t’a komentoj në këtë moment. Zoti Berisha ka qenë një lider historik i së djathtës, ai ka bërë reforma sociale të suksesshme, duke realizuar liberalizimin e vizave, duke e bërë Shqipërinë pjesë të NATO-s. Kështu që për këtë nuk kam asnjë koment,çfarë kisha për të thënë e thashë”, tha Pampuri ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img