Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

‘Lajmi ishte tronditës’, Rama zbulon telefonatat me liderët e shteteve të mëdha pas tërmeteve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar telefonatat që ka marrë nga krerët e shteteve të tjera lidhur me situatën e shkaktuar nga tërmeti i fuqishëm.

Rama gjatë mbledhjes me deputetët dhe kryebashkiakët u shpreh se ka marrë telefonata nga kryeministri italian, presidenti francez, kancelarja austriake si dhe nga presidenti turk

“Mua më kanë marrë në telefon, kryeministri i Italisë, presidenti i Francës, kancelarja austriake për të thënë çfarë doni. Më tutje presidenti i Turqisë, ata e kanë aktivizua direkt strukturat e tyre sepse lajmi ka qenë tronditës dhe eksperieca ka treguar se duhet solidaritet”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img