Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Lajmi i MIRË për AMARIN, bebja prematurë fiton betejën pas shumë ditësh në terapi intensive (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë, për foshnjën e lindur prematurë (lindje para kohe) në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, Amarin, i cili ka mundur betejën pas shumë ditësh në terapi intensive.

Manastirliu falenderon bluzat e bardha të stafit të këtij materniteti, pasi me punën e tyre të palodhur, arrijnë të shpëtojnë jetën e qindra bebeve.

“Ditë e gëzueshme për familjen e Amarit dhe stafin e Reanimacionit të Maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, me fitoren e betejës për jetën të Amarit të vogël, pas shumë ditësh të vështira në terapi intensive. Punë #fantastike e stafeve tona mjekësore me bebet prematurë, në shërbim të jetës #RESPEKT”, shkruan Manastirliu krahas fotos që shpërndan në Facebook.

206768427 904091190144326 8348395300848934801 n

Më shumë

spot_img
spot_img