Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Lajm i MIRË: Hapet rruga e re për qarkullimin e automjeteve drejt Rinasit (PAMJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Hapet për qarkullimin e automjeteve rruga e re drejt aeroportit të Rinasit. Lajmi është konfirmuar nga zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, e cila ka inspektuar sot hapjen e aksit të ri.

Balluku u shpreh se me ndryshimin e koncesionarit, aeroporti i Rinasit ka pësuar ndryshime të mëdha pozitive dhe se lëvizjet dhe fluturimet në aeroport janë shtuar dukshëm vitin e fundit.

“Pas ndryshimit të koncesionarit aeroporti i Rinasit ka pësuar ndryshim të madh. Mbi 26 mijë fluturime gjatë 10 muajve të parë të 2022. 4.4 mln pasagjerë deri në 30 tetor të këtij viti. Deri në fund të vitit do të kemi 5.2 mln pasagjerë. Aeroporti i Rinasit një nga dy aeroportet në rritje gjatë viti 2022”, tha ministrja Balluku.

Më shumë


spot_img









spot_img