Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

LAJMI I MIRË/ Greqia hap kufirin me Shqipërinë më 1 korrik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësi i qeverise greke Stelios Petsas në një deklaratë për shtyp ka bërë me dije se më datë 1 korrik do të hapen kufijtë me Shqipërinë.

Ai ka theksuar se duke filluar nga data 1 korrik, ditën e mërkurë do të hapen doganat e Kakavijës dhe Kapshticës.

“E mërkurë, 1 korrik ne bëjmë hapin e fundit sa i përket kythimit në normalitet, pasi të gjitha aeroportet e vendit janë të hapura për fluturime të huaja. Në të njëjtën kohë hapen doganat e Kakavijës, Kapshticës, Kastania, Kipi,” tha Petsas ndër të tjera.

Kujtojmë që Brukseli ka rënë dakord mbrëmjen e të premtes të hapë kufirin me 1 korrik për 14 vende, në Ballkan vetëm për Serbinë dhe Malin e Zi, ndërsa Shqipëria nuk është përfshirë në listë.

Nga ana tjetër, Mali i Zi ka vendosur të mbyllë kufijtë me Shqipërinë për shkak të shtimit të rasteve me koronavirus.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img