Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

LAJMI I MIRË: Fillon shiu “me gjyma” në Kukës, shuhen të gjitha vatrat e zjarrit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej disa minutash në qarkun e Kukësit kanë filluar reshje të dendura shiu dhe breshëri.

Raportohet se si pasojë e reshjeve janë shuar të gjitha vatrat e zjarrit në këtë qark, të cilat shkaktuan dëme të mëdha.  

albsig

spring

Nga zjarri aktiv prej disa ditësh, u dogjën rreth 2 mijë hektarë pyje e kullota.

Situata më problematike u paraqit mbi tunelin e Kalimashit, ku flakët u përhapën me shpejtësi duke rrezikuar hyrjen në tunel, por falë ndihmës dhe mbështetjes së Forcave të Sigurisë së Kosovës, u bë e mundur shuarja dhe izolimi i plotë i flakëve masive.   

Ndërkohë reshje shiu masive dhe breshëri kanë filluar edhe në Suharekë, të cilat do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img