Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Lajmi i MIRË: 5895 qytetarë kanë marrë vaksinën anti-Covid-19, më shumë se 840 mijë vaksinime në total

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në vendin tonë janë kryer 5895 vaksinime anti-Covid-19.

Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se që prej fillimit të fushatës së vaksinimit falë nismës “Shqipëria Buzëqesh” janë kryer 848 430 vaksinime në total.

Procesi i vaksinimit masiv prej më shumë se 5 muajsh u shtri në të gjithë vendin tonë, i cili fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80 vjeç dhe më pas vijoi me grupet e tjera të riskuara.

Më shumë

spot_img
spot_img