Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

LAJMI I MADH për Shqipërinë, CAS rrëzon FIFA për Nedim Bajramin, fantazisti i Kombëtares pritet të luajë në përballjen me Poloninë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nedim Bajrami është prurja e re e Edy Rejas në Kombëtare. CAS në Lozanë ka rrëzuar FIFA-n, me lojtarin që mund të debutojë me Shqipërinë qysh në ndeshjen me Poloninë në transfertë. Fantazisti i Empolit u bllokua nga FIFA sepse ka luajtur me Zvicrën U-21, ndërsa FSHF merr një lajm të madh nga apelimi në CAS.

Në konferencën e djeshme për shtyp, trajneri Reja njoftoi se e hëna ose e marta do ishte dita e përgjigjes vendimtare, ndërsa mesa duket një gjë e tillë ka qenë pozitive.

Shqipëria është grumbulluar në Poloni, aty ku të enjte luan me vendasit për kualifikueset e Botërorit 2022. Veç polakëve, kuqezinjtë përballen në 5 dhe 8 shtator me Hungarinë dhe San Marinon në “Elbasan Arena”.

Reagimi i FSHF:

Nedim Bajrami është tashmë zyrtarisht pjesë e Kombëtares shqiptare. Federata Shqiptare e Futbollit prej disa muajsh kishte nisur procedurat për të bërë të mundur aktivizimin e Bajramit me Shqipërinë por pas refuzimit të parë nga organet ndërkombëtare, Drejtoria Juridike e FSHF ju drejtua Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit Sportiv në Lozanë.

Pas përgatitjes së dosjes voluminoze, me të gjithë dokumentacionin e duhur, konsultimit me ekspertët më të mirë të drejtësisë dhe shumë orëve punë, Federata Shqiptare e Futbollit arriti të triumfojë në CAS duke arritur të sigurojë shërbimet një lojtari që do ta ndihmojë shumë skuadrën tonë Kombëtare sicc është shprehur edhe trajneri Edoardo Reja.

Gjyqi i dytë ndërkombëtar që fiton Federata Shqiptare e Futbollit, kjo padiskutim një arritje shumë e rëndësishme për institucionin e futbollit në vend, që tregon se duke përgatitur procese të rregullta dhe punuar në mënyrë serioze, drejtësia triumfon, ashtu sicc ishte rasti i gjyqit ndërkombëtar për ndeshjen Serbi-Shqipëri.

FSHF i uron mirë se ardhjen Nedim Bajramit dhe i uron suksese të mëdha me fanellën e shenjtë kuqezi.

/Newsport.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img