Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Lajmet kryesore

EXIT POLL-i i Syri Tv: PS parti e parë, por opozita e bashkuar fiton të drejtën për të qeverisur vendin, ja si ndahen mandatet

Ka përfunduar në orën 19:00 procesi i votimit në vendin tonë. Ndërkohë EXIT POLL-i i publikuar nga Syri Tv nxjerr Partinë Socialiste forcë të...

Kryemadhi e BINDUR: Brenda në kuti opozita ka 85-90 mandate. PD e para, LSI ka 28-30

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dalë në një deklaratë për mediat menjëherë pas mbylljes së procesit të votimit. Ajo tha se është e...

Presidenti falenderon qytetarët dhe thotë: Mos u ndikoni nga sondazhet se me ato do qeshni të gjithë (DEKLARATA)

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar qytetarët për pjesëmarrjen rekord në votimin e ditës së sotme.Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta u...

Publikohet EXIT POLL: PS KRYESON! Por ja sa MANDATE marrin PS, PD dhe LSI

Publikohet exit poll i parë që zgjedhjet parlamentare në 2021 në Shqipëri. Rezultati i exit poll të "Euronews Albania", është befasues, duke i nxjerrë dy...

Kryemadhi deklarohet e para: Fitorja është e jona. Mos lëshoni asnjë milimetër!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar sapo përfundoi procesi i votimit të zgjedhjeve në të gjithë vendin. Përmes një postimi në “Facebook”, Kryemadhi shprehet...

Ministria nxjerr shifrat: 128 pacientë të infektuar me Covid dhe 6 humbje jete për 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike për 24 orët e fundit. Janë kryer testime 2789 testime ku kanë rezultuar pozitivë...

Dy orë para mbylljes së kutive, Meta shumë i qetë: Ditë e mrekullueshme, të gjithë të njohin verdiktin e sovranit

Presidenti Ilir Meta thotë se pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve, të gjithë duhet të njohin verdiktin e sovranit. Meta ka folur pak minuta më parë nga...

Shifrat e orës 16:00, Dibra vijon me numrin më të lartë të votimeve, ndiqet nga Tirana, numrin më të ulët e mban Vlora (REZULTATI)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka raportuar se deri në orën 16:00 kanë votuar 40.91% e personave sipas të dhënave që janë marrë nga qendrat...

Zgjedhjet e 2021/ Deklarata e liderëve të institucioneve dhe krerëve të partive menjëherë pas votimit

Sot qytetarët shqiptarë votojnë për Parlamentin e ri që do të qeverisë për 4 vitet e ardhshme. Në ketë ditë nuk kishte si të mungonta...

EMRI-VIDEO: Ky është “mallisti” 32 vjeçar që hyri me makinë te Sheshi Skënderbej, mori para disa mjete të tjera dhe rrezikoi qytetarët

Arben Mema 32 vjeç, është shoferi i mjetit i cili terrorizoi kryeqytetin mesditën e sotme, duke u futur me makinë në mes të Sheshit...

Lajmet e fundit