Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Mër
26 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Lajmet kryesore

Albin Kurti zyrtarisht kryeministër i Kosovës, Kuvendi miraton me 67 vota PRO qeverinë e re

Albin Kurti është zyrtarisht kryeministri i ri i Kosovës.Kuvendi ka votuar me 67 vota pro qeverinë e re, ndërkohë që 30 deputetë kanë votuar...

Edi Rama flet pas drekës me presidentin francez: Ishte një ftesë e tij për të diskutuar mbi financimin e 3 projekteve të rëndësishme në...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë në një vizitë në Paris, ku është takuar me presidentin francez Emmanuel Macron.Rama ka folur për...

ZYRTARE/ Këta janë emrat e ministrave të propozuar nga Albin Kurti për formimin e qeverisë së re

Ka nisur seanca plenare për formimin e qeverisë së re në Kuvendin e Kosovës.Albin Kurti është propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje si kryeministër i ardhshëm,...

Më pak se 2 mijë testime, bie ndjeshëm numri i infektimeve të reja dhe i viktimave nga Covid-19 në vendin tonë (BILANCI)

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Ka një rënie të numrit të testimeve...

KQZ zbardh emrat e kandidatëve që do të çojë për VERIFIKIM të THELLUAR, në listë Tom Doshi me ish-kryebashkiakun e PD dhe ish-futbollistin e...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zbardhur emrat e kandidatëve që do t’i nënshtrohen një verifikimi të thelluar.Në listë është kryetari i PSD-së Tom Doshi,...

Rama mbërrin në Paris, zbulon se çfarë do të bisedojë me presidentin Macron (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në qytetin e Parisit në Francë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në rrjetet sociale....

Shqipëria merr VAKSINA RUSE! Mbërrijnë 10,000 doza “SPUTNIK” në Rinas, por i ka bërë dhuratë shehiku i njohur

Mbërrijnë në Aeroportin e Rinasit 10,000 doza të vaksinës ruse “Sputnik” kundër koronavirusit. Shqipëria duket se ka pranuar përdorimin e vaksinës ruse, ndonëse jo drejtpërdrejt...

SHQIPTARËT nuk po shtohen më; që nga viti 1923 kur ekziston regjistrimi i parë i popullsisë, në 2020 u shuan shpresat e shqiptarëve për...

Në 2020, u shuan shpresat e shqiptarëve për shtesën e popullsisë së vendit, raportohet nga revista Monitor sipas një artikulli të gazetares Blerina Hoxha...

Basha boton për herë të parë një libër me titull ‘Misioni im’, brenda ka një mesazh për shqiptarët (FOTO)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka botuar një libër me titull "Misioni im". Ashtu siç shkruhet, përmes këtij libri, Basha u bën një ftesë...

Fant spathi apo derr maç!

Nga Edi Oga ekskluzivisht për Newsbomb.al Po afron dita kur shqiptarët do të mund të vendosin se ç’do të bëhet me ta në vitet në...

Lajmet e fundit