Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

Lajmet kryesore

Bulqiza pa kryetar në prag të zgjedhjeve, Qeveria shkarkon Lefter Allën pas arrestimit nga SPAK

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar këtë të premte nga posti. Edhe pse është arrestuar prej ditësh nga SPAK për shkelje në...

Gjykata e Posaçme kalon për gjykim inceneratorin e Fierit, mes të akuzuarve dhe Lefter Koka e Alqi Bllako

Gjykata e Posaçme ka pranuar dosjen e paraqitur nga SPAK dhe ka kaluar për gjykim rastin e inceneratorit të Fierit. Janë 10 persona që...

Shkurti me rekord hyrjesh në Shqipëri, rritet numri i turistëve, por të larta janë dhe daljeve nga vendi

Shqipëria vazhdon të ketë një trend rritës të numrit të turistëve, që kanë zgjedhur vendin tonë për të pushuar edhe në muajt e parë...

“Tribesman, këta janë shqiptarët”! Si na shihnin Amerikanët në 1924

Nga ERGYS ALUSHI “Shqipëria është vend më primitiv se ç’ka qenë më parë. Shqiptarët, edhe sikur të dijnë të shkruajnë e të këndojnë, e sido...

Dhoma e re e Tregtisë merr bekimin e Thesarit britanik, kryetar zgjidhet Klodian Allajbeu, anëtare disa kompani të fuqishme

Sipërmarrësi i rrjetit të spitaleve "Amerikan", Klodian Allajbeu do të jetë kryetari i Dhomës së re të Tregtisë mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe....

27 Marsi afati i fundit, Enkelejd Alibeaj mbledh Kryesinë e PD për kandidatët

Kryetari i komanduar i PD, Enkeljd Alibeaj ka mbledhur këtë të premte Kryesinë, për të marrë një vendim për emrat e kandidatëve që do...

SPAK sekuestron vilën në Palasë, dyshohet në pronësi të ish-gruas së Arben Ahmetaj

Një vilë në zonën e Palasës raportohet se është sekuestruar me kërkesë të Prokurorisë Speciale. Sipas raporteve mediatike, ajo është në pronësi të ish-bashkëshortes...

Vëllai i ish-deputetit, Ministria e Drejtësisë i heq licensën përmbaruesit Fatos Alimadhi

Përmbaruesi Fatos Alimadhi i është hequr licenca, pas denoncimit të bërë në një emision investigativ, në nëntor 2022, nga shtetësja Rina Qyra (Hajrie). Ajo u...

“Shtrihu në tokë, asnjë lëvizje”, Policia parandalon atentatin në Vlorë, 28 vjeçari prangoset në rrugë me kallashnikov (EMRI – VIDEO)

Donald Petani (Alimuçaj) është prangosur nga Policia e Vlorës në kushtet e flagrancës, pasi ishte nisur për të kryer një ngjarje kriminal. Ai është...

“Shqiptarët e gjetën drogën këtu”, Edi Rama thumbon ministren britanike nga Londra: Suella e dinte çfarë po thoshte, ajo kurrë nuk kërkoi ndjesë

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar përsëri këtë të premte me thumbimet ndaj sekretares së brendshme britanike Suella Braverman, duke theksuar se ajo e dinte...

Lajmet e fundit