Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

Lajmet kryesore

Partia Socialiste nën “ethet” e fushatës, Edi Rama mbledh sot Kryesinë, në tre qarqe u besohet të njëjtëve emra

Kryesocialisti Edi Rama do të mbledhë sot Kryesinë e Partisë Socialiste, organi më i lartë drejtues i një force politike, për të diskutuar për...

Mercedesi me drogë drejt Malit të Zi, Policia vihet në ndjekje të 20 vjeçarëve nga Malësia e Madhe dhe i prangos pranë kufirit (VIDEO)

Tre të rinj nga Malësia e Madhe kanë rënë në prangat e Policisë së Shkodrës, pasi janë ndaluar duke lëvizur me një mjet të...

Armando Subashi dhe dy kryebashkiakë të PS, rrezikojnë gjoba për “keqpërdorim të fondeve publike” në fushatë

Komisioneri Ilirian Celibashi, vendosi të premten që t’i propozojë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve ndëshkime administrative për 3 kryetarë bashkie të Partisë Socialiste, për...

Çmimi i patentës 850 mijë lekë, Autoriteti i Konkurrencës rrëzon Drejtorinë e Rrugëve: Është në kundërshtim me ligjin! Jeni nën monitorim për 1 vit

Autoriteti i Konkurrencës ka rrëzuar vendimin e Drejtorisë së Rrugëve dhe subjekteve të tjera, për rritjen e çmimit të patentës në 850 mijë lekë...

“Në 2021 pati blerje votash, presion, keqpërdorim i burimeve shtetërore”, ambasada amerikane thirrje qeverisë dhe partive pë 14 Majin: Zbatoni rekomandimet e ODIHR

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje të gjitha partive politike dhe institucioneve të sigurohen që zgjedhjet e 14 Majit të zhvillohen në...

“Kur Millosheviç u deklarua kriminel lufte, Hashimi ishte Zelensky i Kosovës”, Rama: Tani Thaçi është në burg, uroj që Volodymyri mos ketë fatin e...

Në një bashkëbisedim me gazetarët në Londër, kryeministri Edi Rama u pyetur lidhur edhe me fjalimin që mbajti në Asamblenë e Këshillit të Europës...

Hysenbelliu bëhet çështje edhe në Londër, Rama gazetarëve: Nuk kanë imunitet që në emër të lirisë së medias të bëjnë gjithçka prapa ekranit

Çështja e “Hysenbelliu Group” është kthyer në çështje edhe në Britaninë e Madhe aty ku kryeministri Edi Rama ndodhet që prej ditës së djeshme...

Mbledhja e Kryesisë së PD, zbulohen dy emrat e propozuar për Bashkinë e Tiranës

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike të thirrur nga kryetari i komanduar Enkelejd Alibeaj, janë zbuluar dhe emrat e parë nga...

Edi Rama ironik me ministren e Brendshme angleze: Po ju pushtoi Rusia, ne do t’ju mbrojmë nga Putin e Suella Braverman (INTERVISTA)

Në ChatHam House, kryeministri Edi Rama në një bisedë të gjatë për realitetin e ri dhe krizën e emigrantëve siç thuhet në mediat britanike,...

Edi Rama i prerë me BE: Një konfederatë Egosh që nuk korrespondojnë me njëri-tjetrin, kanë qenë hipokritë me ne. Ja ç’duhet të bëjmë (DEKLARATA)

Edi Rama ishte direkt, duke shfaqur “real politik” në debatin në "Chatham House" kur erdhi puna të fliste për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin...

Lajmet e fundit