Hapësire reklamuese

Aktualitet

10 lajmet kryesore në Shqipëri për muajn gusht, sipas Lutfi Dervishit

Shkruar nga Newsbomb

Muaji gusht është dominuar kryesisht nga lajme të kronikës së zezë. Vrasjet dhe aksidentet kanë pushtuar mediat, ndërsa nuk mungojnë as lajmet për asgjesimin dhe mbjelljen e hashashit në të gjithë Shqipërinë.

Gazetari Lutfi Dervishi ironizon pikërisht këtë hapësirë të madhe mediatike që iu vihet në dispozicion këtyre ngjarjeve nga kryeredaktorët shqiptarë.

Reagimi i Dervishit:

10 lajmet kryesore të muajit gusht

Model për redaktorët/kryeredaktorët

1. Aksident rrugor.

2. Vrasje

3. Mbytje.

4. Krim ne familje

5. Zjarre (të vëna qëllimisht)

6. Korrje hashashi

7. Akuza opozites per policine

8. Reagon policia

9. Rritet numri turisteve ne Shqiperi për sezonin turistik

10. Lojerat Olimpike ne Brazil

p.s. Qëndro vigjilent për ndonjë krim makabër të padëgjuar më parë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese