Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

Nuredin Dumanit i komunikohet “Arresti me burg” në spital, “pentito” që fundosi bosët e krimit nuk dërgohet në Gjykatë

Nuredin Dumani, 39 vjeç, është njohur me masën e sigurisë në ambientet e spitalit. "Gjykata e Posaçme ka dhënë për të "Arrest me burg",...

Kryeministri Rama me “ustallarët holandezë” që kanë projektuar Portin e ri të Durrësit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën këtë të shtunë me projektuesit e Portit të ri të Durrësit. Teksa ndan pamjet me ata që...

Garon kundër Sali Berishës, Ibsen Elezi kërkon shtyrjen e zgjedhjeve për kreun e PD-së: Konstatoj një sërë shkeljesh statutore dhe ligjore

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Ibsen Elezi, i cili garon përballë ish-kryeministrit Sali Berisha, ka kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve që janë parashikuar të...

SHIFRAT E FUNDIT/ Asnjë viktimë nga COVID, 2 herë më shumë të shëruar se të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e pandemisë COVID-19, ku njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 28 raste të reja. Fatmirësisht nuk...

Ulsi Manja urdhëron izolimin në regjimin “41 bis” për tre të dënuarit (EMRAT)

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka urdhëruar vendosjen në regjimin e posaçëm për një afat 1 vjeçar për shtetasit: Viktor Ymeri alias Viktor Bajraktari,...

Rrëfimet e vrasjeve të Nuredin Dumanit, “pentito” i SPAK zbuloi vrasjen e Elvis Dedës, pronarit të “Wilson” dhe pagesat për kundërshtarët (E PLOTË)

Nuredin Dumani, një ndër vrasësit me pagesë më të rrezikshëm në Shqipëri, ka rrëfyer prej një muaji detaje nga ngjarjet ku ka marrë pjesë...

“Digjet” edhe raundi i dytë, Alibeaj flet pas anulimit të mbledhjes: Rama u tremb nga emrat që propozuam, e pa që s’mund të kapte...

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, foli për mediat pas anulimit të mbledhjes së Grupit, ku deputetët e PD-së do të...

Fatos Nano në gjendje të rëndë? Ja si qëndron e vërteta për ish-kryeministrin socialist

Ish-kryeministri Fatos Nano nuk është shtruar në spital. Newsbomb.al mëson se Nano ka probleme me mushkëritë dhe gjatë ditës, në raste të caktuara, ndihmohet...

FOTO nga spitali: Kjo është gruaja e avokatit që pagoi Nuredin Dumanin ta ekzekutonte! Shokët e tij e rrahën në mes të rrugës

Blerta Bengasi është gruaja e avokatit Alban Bengasi, i cili sipas rrëfimit të Nuredin Dumanit e kishte paguar këtë të fundit që ta rrihte....

Arben Kraja raporton në Komisionin e Ligjeve: Kemi pasur vetëm një rast për rrjedhje të sekretit hetimor! Ka dalë nga Policia e Shtetit

Kreu i SPAK Arben Kraja është duke raportuar në Komisionin e Ligjeve për punën e institucionit që drejton, gjatë vitit 2021. I shoqëruar nga...

Lajmet e fundit