Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

Lajmet e Fundit

Kryeministri Edi Rama në Vlorë

Rama mbledh kryebashkiakë dhe ministra në Vlorë, Dritan Leli i paftuar

Në qytetin e Vlorës po organizohet këtë të shtunë konferenca ndërkombëtare “Drejt së ardhmes, qyteti im, shtëpia ime”. Në këtë konferencë është i pranishëm kryeministri...

“Deri në 24 korrik Presidenca do jetë kështjellë”, Meta tregon pse nuk dha dorëheqjen:...

Presidenti Ilir Meta është duke dhënë një konferencë për mediat dhe është zotuar se do të jetë në zyrë deri më 24 korrik, ashtu...
Dëme të shkaktuara nga tornado në Gjeramani

VIDEO/ Pemë të rrëzuara dhe qindra shtëpi pa çati, 1 i vdekur dhe 40 të...

Një person ka humbur jetën dhe 40 të tjerë janë lënduar, si pasojë e një tornadoje që goditi disa shtete në Gjermaninë perëndimore. Sipas...

I ofroi Nuredin Dumanit 120.000 euro t’i vriste gruan, Gjykata e Tiranës i lë...

Blerta Bengasi është gruaja e avokatit Alban Bengasi, i cili sipas rrëfimit të Nuredin Dumanit e kishte paguar këtë të fundit që ta rrihte....
foto ilustruese

U kap duke u kujdesur për “shtëpinë e barit”, arrestohet 26-vjeçari shqiptar në Itali

Një plantacion me kanabis është zbuluar nga Policia italiane, në qytezën e Fanos, pranë Perugias në Itali. Karabinierët kanë gjetur fillimisht 5.6 kg drogëe...

Nuredin Dumanit i komunikohet “Arresti me burg” në spital, “pentito” që fundosi bosët e...

Nuredin Dumani, 39 vjeç, është njohur me masën e sigurisë në ambientet e spitalit. "Gjykata e Posaçme ka dhënë për të "Arrest me burg",...
Tre vite më parë bënë dasmë madhështore, çifti i njohur shqiptar i jep fund martesës

Tre vite më parë bënë dasmë madhështore, çifti i njohur shqiptar i jep fund...

Blero dhe Afrona Dika janë përfolur së fundmi për krisjen e marrëdhënies së tyre 3 vjeçare. Dyshimet për ndarjen e çiftit lindën, pasi dyshja fshinë...
Simptomat e lisë së majmunëve

OBSH paralajmëron: Rastet e lisë së majmunit mund të rriten në muajt e verës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar se mund të ketë rritje të rasteve me virusin e rrallë, të ashtuquajtur lia e majmunëve, për...
Në foto: momenti i arrestimit të tre personave

Vidhnin makina me çelësa të kopjuar dhe i shisnin në Fushë Krujë, arrestohen tre...

Tre persona janë arrestuar nga Policia në Tiranë, pasi akuzohen se vidhnin automjete, duke përdorur çelësa të klonuar dhe më pas i shisnin në...

Simptomat e lisë së majmunit dhe si të mbroheni nga sëmundja që rrezikon jetën

Shtatë raste të lisë së majmunëve janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga 7 maji. Infeksioni është një virus vdekjeprurës që është më...