Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Lajme të mira nga Belgjika e Holanda, numri i viktimave bie ndjeshëm (SHIFRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

c9f26e088f58f6aca8a80146824e9c9a

Ditët e fundit shumë vende të cilat ishin zona të kuqe në të gjithë botën, përsa i përket të prekurve dhe viktimave nga koronavirusi, kanë pësuar rënie të shifrave. Ndër to është edhe Belgjika me Holandën.

Shteti belg në 24 orët e fundit ka raportuar 113 viktima, duke e çuar në 7207 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Me 553 rastet e reja numri i të prekurve ka shkuar në 46.687.

Edhe Holanda ka pësuar rënie drastike të kurbës, 43 në ditën e fundit, me një numër të përgjithshëm prej 4518 viktimash. 400 të prekur të rinj, 38.245 në total.

Lexo edhe: Më shumë të shëruar se të infektuar në 24 orë, por rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Spanjë (SHIFRAT E FUNDIT)

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img