Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

LAJM SHUMË I MIRË/ ASNJË viktimë dhe vetëm 1 rast i ri me COVID në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë një lajm shumë të mirë, pasi ka njoftuar se në 24 orët e fundit nuk ka patur asnjë viktimë nga COVID, ndërkohë që është regjistruar vetëm 1 rast i ri infektimi.

Gjithashtu 4 qytetarë ia kanë dalë të fitojnë betejën me koronavirusin, ndërsa në spital është vetëm 1 pacient që po merr trajtimin mjekësor.

Njoftimi i Ministrisë:

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Në 24 orët e fundit janë kryer 2954 testime, nga të cilat ka rezultuar positivë me Covid19 1 qytetar në Elbasan.

Aktualisht janë 63 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Vetëm 1 pacient po merr trajtim spitalor të specializuar.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Janë shëruar 4 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,994 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (28 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        1

Të shëruar në 24 orë     4

Të shtruar në spitale      1

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                2954

Testime totale            798,276

Raste pozitive             132,513

Raste të shëruara        129,994

Raste Aktive                 63

Humbje jete                 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          26

Shkodër       14

Durrës           5

Lezhë           5

Elbasan       5

Berat             3

Dibër             2

Kukës           1

Fier              1

Vlorë             1

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img