Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Lajm pozitiv nga Gjermania: Rritet numri i të shëruarve me Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Gjermani ka një raport të mirë të të shëruarve nga Covid-19 dhe deri më tani ka arritur në 16 mijë numri i tyre.

 

Nga ana tjetër numri i të infektuarve vijon të jetë i lartë dhe deri më tani janë shënuar 70 mijë raste me koronavirus.

Kujtojmë se Covid-19 po vijon të përhapet me shpejtësi në të gjithë botën, ndërsa në vendin tonë shifrat janë rritur ndjeshëm gjatë ditëve të fundit.

Sot Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit janë shënuar 16 raste të reja infektimi kryesisht në kryeqytet ku aktualisht është numri më i lartë i të prekurve 140. 

Në total në vendin tonë janë 15 të vdekur dhe 259 të infektuar nga Covid 19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img