Lajm pozitiv nga Gjermania: Rritet numri i të shëruarve me Covid-19

Publikuar tek: bota, më 11:54 01-04-2020 Lajm pozitiv nga Gjermania: Rritet numri i të shëruarve me Covid-19 Ilustruese

Në Gjermani ka një raport të mirë të të shëruarve nga Covid-19 dhe deri më tani ka arritur në 16 mijë numri i tyre.

 

Nga ana tjetër numri i të infektuarve vijon të jetë i lartë dhe deri më tani janë shënuar 70 mijë raste me koronavirus.

Kujtojmë se Covid-19 po vijon të përhapet me shpejtësi në të gjithë botën, ndërsa në vendin tonë shifrat janë rritur ndjeshëm gjatë ditëve të fundit.

Sot Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit janë shënuar 16 raste të reja infektimi kryesisht në kryeqytet ku aktualisht është numri më i lartë i të prekurve 140. 

Në total në vendin tonë janë 15 të vdekur dhe 259 të infektuar nga Covid 19.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092079639434814
array(1) { ["section"]=> string(73) "lajm-pozitiv-nga-gjermania-rritet-numri-i-te-sheruarve-me-covid-19-200899" }