Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Lajm jo i mirë nga samiti i Sllovenisë, Bullgaria i vë tjetër kusht Maqedonisë së Veriut, “peng” dhe Shqipëria

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lajm jo i mirë vjen nga samiti që po mbahet në Slloveni me anëtarët e BE dhe liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Bëhet me dije se gjatë bisedimeve Bullgaria i ka kërkuar edhe një kusht tjetër Maqedonisë së Veriut. Bullgaria ka kërkuar që Maqedonia e Veriut të rrisë numrin e bullgarëve të regjistruar si rezidentë.

Kjo kërkesë bëhet një tjetër pengesë për Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave, çfarë bën njëherazi të pamundur hapjen e negociatave edhe për Shqipërinë.

Mbetet për tu parë nëse do të merret vendimi që Shqipëria të ndahet nga Maqedoni e Veriut, të cilat po mbeten “peng” e Bullgarisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img