Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Lajm i trishtë për sportdashësit, Rafa Nadal heq dorë nga Wimbledon dhe Lojërat Olimpike: Nuk e përballoj dot më

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rafael Nadal ka njoftuar se nuk do të luajë në Wimbledon dhe Lojërat Olimpike këtë verë në mënyrë që të mbrojë trupin e tij.

35-vjeçari, i cili fitoi dy nga titujt e tij të fundit në All England Club në 2010, zbuloi lajmin në Twitter dhe Instagram.

Ai shkroi: Përshëndetje të gjithëve, unë kam vendosur të mos marr pjesë në Kampionatet e këtij viti në Wimbledon dhe Lojërat Olimpike në Tokio. Nuk është kurrë një vendim i lehtë për t’u marrë, por pasi “dëgjova” trupin tim dhe e diskutova me ekipin tim e kuptoj që është vendimi i duhur.

Për më shumë lexo këtu

Më shumë

spot_img
spot_img