Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
Pre
28 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Lajm i TRISHTË, ndahet nga jeta banori më jetëgjatë i Korçës, Ilo Nençe (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka humbur jetën në moshën 102-vjeçare Ili Nençe, banori më jetëgjatë i qytetit të Korçës.

Lajmin e ka bërë të ditur nipi i tij, Gjergji Nençe, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Sot vdiq në moshën102 vjecare xhaxhai im Ilo Nençe. Rallë rrojnë kaq gjate. Rronte bio, çaji i tij i preferuar barërat e shëndëllisë e të Moravës.

I dashur dhe mikpritës. E mbaj mend sa i kënaqur ishte pasi kthehej kur kishte çuar jetën nëpërmjet filmit me makinën tip gazi, tip si xhipat e sotem, kur disa here me merte e mua.

Kujtoj me sa pasion fliste për mbledhjen e ikonave ne rrethin e Korçës pas prishjes të kishave se bashku me profesor Popa.

Kisha ishte shtëpia e tij e dytë me të cilën kishte aq afinitet. Të kujtoj kur hyje shtëpinë time duke thënë  ‘Erdhi Xhaxhiiiii’ aq vitalisht me biseda të gjata. Mall per ty xhaxhi, qofsh i perëndisë…!!!!” ka shkruar Gjergji Nençe.

ilo

Më shumë

spot_img
spot_img