Tirana
broken clouds
9 ° C
9 °
9 °
87 %
2.1kmh
75 %
Hën
19 °
Mar
15 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
18 °
E hënë, 12 Prill, 2021
spot_img

LAJM I TRISHTË/ Ismail BEKA, njeriu i mençur i GTZ që punoi fort për Turizmin në Shqipëri, ndërroi jetë nga sëmundja e rëndë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ismail Beka, njeriu më punëtor i Turizmit në Shqipëri ka humbur betejën e tij me sëmundjen e rëndë mëngjesin e sotëm. Lajmin e bëjnë të ditur miqtë e tij në rrjetet sociale, që shprehin dhimbjen e pamasë sapo kanë dëgjuar për lajmin e trishtë, raporton newsbomb.al.

Ismail Beka, gjithë karrierën dhe dijet e tij ia kushtoi Turizmit, duke punuar për fondacionin gjerman GTZ.

Ekspertiza e tij ka qenë e vlefshme për shumë e shumë shqiptarë, që e kanë pritur në shtëpitë e bujtinat e tyre, ndërsa Ismali me pasion, i ndihmonte të thithnin sa më shumë projekte për të zhvilluar turizmin.

Në Alpet Shqiptare njihet më shumë, por firma e tij është në pjesën më të madhe të projekteve të GTZ në Shqipëri.

Ishte jo vetëm një njeri punëtor, por një mik i jashtëzakonshëm, një frymëzues me vlera të çmuara dhe që do t’ju mungojë të gjithëve, raporton newsbomb.al.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img