Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
2.1kmh
75 %
Sht
22 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Lajm i tmerrshëm”, vjen reagimi i parë kundër festivalit të “Sunny Hill” në parkun e Gërmit

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Sunny Hill” do të mbahet në parkun e Gërmisë dhe për këtë ka ardhur dhe reagimi i parë kundër mbajtjes së këtij koncerti.

Drejtoresha Ekzekutive në Fondacionin për të Drejtat e Kafshëve, Elza Ramadani, ka reaguar pas këtij lajmi duke thënë se mbajtja e “Sunny Hill” në këtë park është një lajm i tmerrshëm.

albsig

Ajo thotë se ky koncert do të ndotë ambientin dhe se ende në atë park janë shishet nga koncerti që u mbajt vjet.

“Lajm i tmerrshem! Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve do te kerkoje shume shpejte qe te anulohet ky vendim dhe autorizim qe ta monitoroje procesin sepse vitet e kaluara e kane knaqe krejt keta qe e dojne vendin e vet. Ende shishet dhe berllogu i tyre eshte ne parkun e Germise. Kam foto dhe deshmi per keto. Shume keq qe kaq pak e mbrojme mjedisin dhe kafshet e egra n’kete vend!!!” shkruan ajo në postimin e saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img