Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Lajm i mirë, Shqipëria arrin 400.000 vaksinime anti-Covid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lajm i mirë ky për Shqipërinë, në këtë periudhë të vështirë që po kalon vendi si pasojë e pandemisë.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit janë realizuar plot 400.000 vaksinime në të gjithë vendin.

Dje u bënë 8353 doza duke e çuar numrin në 391.351 ndërsaa sot u plotësua shifra rekord e 400.000 dozave, përfshirë të moshuar, policë, staf mjekësor, gazetarë e plot qytetarë të tjerë.

Zotimi i Ministrisë së Shëndetësisë është që deri në fund të Majit të jenë kryer 500.000 vaksinime dhe në verë ky numër të arrijë 700.000.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img