Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

LAJM I MIRË/ Rama publikon raportin e Agjencisë Europiane të Mjedisit: Shqipëria ka arritur standardin europian për cilësinë e ujrave në det, liqene dhe lumenj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar raportin e Agjencisë Europiane të Mjedisit, në të cilin thuhet se në vitin 2020, 76.5% e totalit të ujëravejanë të shkëlqyera.

Sipas Ramës, rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e mbrojtjen ujore, si dhe përkujdesja shumë e madhe për plazhet, ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet europiane në parametrat që masin cilësinë e ujrave në det, loiqene e lumenj.

“LAJM I MIRË

Sipas Agjencisë Europiane të Mjedisit

Rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e për mbrojtjen ujore dhe përkujdesja shumë më e madhe për plazhet ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujrave në det, liqene e lumenj”, shkruan Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img