Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Lajm i MIRË për shqiptarët që jetojnë në Kanada dhe Irlandë, së shpejti do të marrin dokumente e pasaporta në të dy ambasadat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë që jetojnë në Irlandë dhe Kanada.

Kryeministri Edi Rama njofton se duke filluar nga data 20 qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në Bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme do të fillojë ofrimin e shërbimeve konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë.  

albsig

Ndërsa nga 27 qershori, për herë të parë Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë të ofrojë shërbime për dokumente biometrike, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike.

“Një lajm i mirë për qytetarët shqiptarë që jetojnë në Irlandë dhe Kanada

Duke filluar nga data 20 qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme, do të nisë shërbimet konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë

Gjithashtu, nga 27 qershori Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë shërbimet për dokumente biometrike, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img