Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

Lajm i MIRË për shqiptarët që jetojnë në Kanada dhe Irlandë, së shpejti do të marrin dokumente e pasaporta në të dy ambasadat

Lajme të ngjashëm

Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë që jetojnë në Irlandë dhe Kanada.

Kryeministri Edi Rama njofton se duke filluar nga data 20 qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në Bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme do të fillojë ofrimin e shërbimeve konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë.  

Ndërsa nga 27 qershori, për herë të parë Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë të ofrojë shërbime për dokumente biometrike, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike.

“Një lajm i mirë për qytetarët shqiptarë që jetojnë në Irlandë dhe Kanada

Duke filluar nga data 20 qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme, do të nisë shërbimet konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë

Gjithashtu, nga 27 qershori Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë shërbimet për dokumente biometrike, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike”, shkruan Rama.

Më shumë