Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lajm i MIRË për shqiptarët: Mbërrijnë mijëra vaksina të tjera Pfizer në aeroportin “Nënë Tereza”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në aerportin “Nënë Tereza” mbërritën mbrëmjen e  sotme 11,700 vaksina Pfizer, duke e çuar në 858,750 sasinë e vaksinave anti-Covid të mbërritura në vendin tonë.

Lajmi është bërë me dije nga kryemi]inisrri Edi Rama, i cili shkruan se ia kemi dalë  që të kryejmë  776,461 vaksinime për të moshuarit dhe punonjësit e shërbimeve kritike.

Rama shton më tej se kjo fushatë është drejt objektivit “1 MILIONË vaksinime brenda qershorit”. 

“Sapo kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza” edhe 11,700 vaksina Pfizer, duke e çuar në 858,750 sasinë e vaksinave AntiCovid të mbërritura në Shqipëri. Deri tani ia kemi dalë të kryejmë 776,461 vaksinime për të moshuarit dhe punonjësit e shërbimeve kritike, me synimin për të zgjeruar së shpejti fashën e vaksinimit, drejt objektivit 1 MILION vaksinime brenda qershorit”, shkruan Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img