Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Lajm i mirë për shoferët e pakujdesshëm, ulje e madhe e gjobave nëse i paguani brenda këtij afati

Lajme të ngjashëm

Deputetët e opozitës dhe mazhorancës kanë miratuar në Komisionin Parlamentar të Veprimtarisë Prodhuese disa ndryshime në Kodin Rrugor.

Në Komision u miratua në parim për të zgjatur 15 ditë afatin e pagimit të gjobave pa kamat vonesë nga 5 që ishte dhe për të përfituar 50% ulje nga 20% që është aktualisht në Kodin Rrugor.

Po ashtu një tjetër ndryshi është që nga 110 km/ orë në autostradë do të lejohet qarkullimi me 130 km/orë. Po ashtu vlefshmëria e patentës do të zgjasë 15 vite nga 10 që është momentalisht. Këto vendime janë miratuar parimisht në Komision, ndërsa pritet që nesër të miratohen edhe në Kuvend.

Më shumë