Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Lajm i mirë për Sarandën dhe turizmin në jug, Shqipëria në listën e gjelbër nga Covid: Tragetet nga Greqia rinisin lundrimin drejt ujrave tona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tragetet nga Greqia në Shqipëri dhe anasjelltas do të fillojnë punën pasi vendi ynë ëhstë futur në listën e gjelbër të vendeve, në bazë të riskut të Covid-19, shkruan newsbomb.al. Ky ëhstë një lajm i mirë për turizmin në jug dhe veçanërisht për Sarandën.

Mësohet se nga nesër, ky shërim do të rinisë nga nesër për të gjithë pasagjerët dhe turistët që duan të vizitojnë jugun e vendit, por dhe për shqiptarët që do të duan të udhëtojnë drejt vednit fqinj.

Tragetet do të punojnë me 80% të kapaciteteve të tyre, shkruan newsbomb.al.

Prej kohësh Shqipëria regjistron raste minimale pozitive me Covid-19 dhe mund të thuhet se vendi ëshët duke e fituar betejën me virusin. Nisur nga kjo situatë, shumë vende kanë hapur kufijtë me Shqipërinë dhe nuk aplikojnë karantinë.

Më shumë

spot_img
spot_img