Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Lajm i mirë për Italinë, të hënën mbërrijnë 2.8 milionë doza Pfizer, AstraZeneca dhe Moderna

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Doza të reja të vaksinës anti-Covid do të mbërrijnë në Itali së shpejti. Të hënën në 29 mars Italia do marrë 1 milionë doza Pfizer, 1.3 milionë AstraZeneca dhe 500 mijë Moderna.

Lajmi u bë me dije nga komisioneri për emergjencën e Covid, Francesco Paolo Figliuolo në Catanzaro, së bashku me shefin e Departamentit Kombëtar të Mbrojtjes Civile Fabrizio Curcio, presidentin e përkohshëm të Rajonit të Kalabrisë Nino Spirlì dhe kryetarin e kryeqytetit të Kalabrisë Sergio Abramo.

Po bëhet e mundur shpërndarja me furnitorë të mëdhenj në mënyrë që të mbërrijnë sasitë në kohën e duhur. “Ekziston struktura, infrastruktura dhe pjesa logjistike dhe e informacioni”, tha ai.

Më shumë

spot_img
spot_img