Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Lajm i MIRË: Pas një vit e gjysmë pezullim, nis lundrimi i trageteve nga Saranda drejt Korfuzit (Data për udhëtimin e parë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas afro 1 viti e gjysmë është hapur me kapacitet të plotë lundrimi i trageteve për udhëtarët nga Porti i Sarandës drejt Portit të Korfuzit.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja Anila Denaj, e cila përmes një postimi në Facebook, bën me dije se duke filluar nga data 5 korrik, do të nisin udhëtimet vajtje- ardhje me shtetin fqinj. Sipas saj, KY pritet të jetë një faktor pozitiv për mbarëvajtjen e sezonit turistik.

Postimi i plotë i Anila Denajt:

Hapja me kapacitet të plotë e lundrimeve të trageteve, për qarkullimin e udhëtarëve nga Porti i Sarandë drejt Portit të Korfuzit, në Greqi, pas rreth një vit e gjysmë pezullimi ka sjellë realizimin e udhëtimeve të para.

Nga data 5 Korrik udhëtimet do të nisin vajtje- ardhje dhe ky pritet të jetë një faktor pozitiv për mbarëvajtjen e sezonit turistik.

 Lehtësimi i qarkullimit erdhi falë edhe masave të marra nga Qeveria Shqiptare për menaxhimin e pandemisë dhe vaksinimin në masë të popullatës.

Më shumë

spot_img
spot_img