Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
20 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Lajm i mirë, Panariti: Do shpërndajmë ushqim falas për fëmijët në sistemin parashkollor dhe shkollor

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Synimi është të përfshijë të gjithë sistemin parashkollor dhe shkollor në të gjithë vendin. Ne do të identifikojmë të gjitha ato ferma e fabrika që garantojnë ushqim të shëndetshëm, për të shpërndarë falas, me subvencione të shtetit dhe të donatorëve, ushqim të mirëkontrolluar. Pas lançimit, ne hyjmë urgjentisht në fazën e ekzekutimit. Së bashku me Ministrinë e Arsimit do të zgjedhim shkollat për të nisur projektin pilot”, tha Edmond Panariti./ TCH

Më shumë

spot_img