Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

LAJM I MIRË/ OBSH miraton për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac: Plotëson standartet kombëtare për sigurinë dhe efikasitetin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë me të gjithë lajmin e mirë që vjen nga OBSH.

Organizata më e madhe në botë për shëndetësinë ka miratuar sot për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac, duke thënë se kjo vaksinë i plotëson të gjitha kriteret që lidhen me sigurinë dhe efikasitetin.

“OBSH miraton përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19, duke garantuar që plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit”, shkruan Manastirliu.

“OBSH sot miratoi vaksinën Smovac-CoronaVac COVID.19 për përdorim emergjent, duke i dhënë vendeve, financuesve, agjentëve dhe komuniteteve të sigurisë se ajo plotëson standardet ndërkombëtare për sigurinë, efikasitetin dhe prodhimin. Vaksina prodhohet nga kompania farmaceutike me bazë në Behing, Sinovac”, thuhet në dokumentin e OBSH.

193718779 1231341033988611 2568938139754392795 n

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img