Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Lajm i mirë: Nisin udhëtimet me traget nga Korfuzi drejt Sarandës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lajm i mirë për të gjithë turistët shqiptarë dhe ata të huaj që preferojnë brigjet tona për të pushuar në sezonin e verës. Ditën e sotme kanë filluar udhëtimet me traget edhe nga Korfuzi drejt Sarandës.

Kanë qenë 13 pasagjerë dhe 1 automjet të cilët kanë udhëtuar mesditën e sotme nga Korfuzi drejt Portit të Sarandës. Udhëtimet nga Saranda drejt Korfuzit tashmë kryhen cdo ditë në orën 10:30 dhe 16:00, ndërsa nga Korfuzi në Sarandë në orën 13:00 dhe 19:00.

albsig

Në Portin e Sarandës kalojnë një numër i lartë turistësh të huaj, kryesisht të Europës perëndimore dhe veriore. Në vitin 2018 në portin e Sarandës kanë hyrë dhe dalë 482 mijë pasagjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img