Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lajm i mirë nga Kadastra: Përfundon faza e parë e procesit të regjistrimit fillestar për bllokun e parë në Vuno (LISTA E EMRAVE TË PRONARËVE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjencia Shteterore e Kadastrës ka njoftuar se ka përfunduar faza e parë e procesit të regjistrimit fillestar për bllokun e parë të ZK 3844 Vuno, bashkia Himarë.

Gjithashtu Kadastra njofton se po vijohet me trajtimin e kërkesave për kalimin në pronësi të objekteve të ndërtuar para vitit 1991 dhe truallit funksional të tyre.

Njoftimi i Kadastrës:

𝐊𝐚 𝐩𝐞𝐫𝐟𝐮𝐧𝐝𝐮𝐚𝐫 𝐅𝐚𝐳𝐚 𝐞 𝐏𝐚𝐫𝐞 𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐜𝐞𝐬𝐢 𝐭𝐞 𝐫𝐞𝐠𝐣𝐢𝐬𝐭𝐫𝐢𝐦𝐢𝐭 𝐟𝐢𝐥𝐥𝐞𝐬𝐭𝐚𝐫 𝐩𝐞𝐫 𝐛𝐥𝐥𝐨𝐤𝐮𝐧 𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐞 𝐭𝐞 𝐙𝐊 𝟑𝟖𝟒𝟒 𝐕𝐮𝐧𝐨, 𝐛𝐚𝐬𝐡𝐤𝐢𝐚 𝐇𝐢𝐦𝐚𝐫𝐞

Agjencia Shteterore e Kadastrës vijon punën për përfundimin procesit të regjistrimit fillestar të pasurive të paluajtshme për zonat kadastrale ne Jug, në territorin e Bashkisë Himarë.

Pas përfundimit të këtij procesi për ZK 1982 fshati Iliaz dhe bllokut të parë kadastral të ZK 1739 fshati Gjilek, ju informojmë se ka përfunduar Faza e Parë e procesi të regjistrimit fillestar për bllokun e parë të ZK 3844 Vuno me 452 pasuri në total nga të cilat 261 ndërtesa. Paralelisht po vijohet me trajtimin e kërkesave për kalimin në pronësi të objekteve të ndërtuar para vitit 1991 dhe truallit funksional të tyre.

Ftojmë të gjithë qytetarët të verifikojnë emrat e tyre në linkun më poshtë ose të paraqiten pranë zyrës së afishimit publik për tu konsultuar me produktin e regjistrimit fillestar si dhe për të paraqitur dokumentacion dhe pretendimet e tyre.

https://www.ashk.gov.al/…/05/Lista-e-Pronareve-Vuno.pdf

Regjistrimi i tokave bujqësore dhe ndërtesave vijon…

Screenshot 2 14

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img