Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Lajm i mirë, nesër rifillon fluturimi i parë më Anglinë, TIA: Karantina në Shqipëri s’është më detyrim për ata që vijnë nga ky vend

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nesër rifillon fluturimi i parë më Anglinë pas një periudhe të gjatë pezullimi të udhëtimeve drejt këtij vendi.

Lajmi është konfirmuar nga TIA (Tirana International Albania), e cila sqaron në faqen e saj hapat që duhet të ndjekin pasagjerët për të udhëtuar në Angli.

albsig

NJOFTIMI I PLOTË TIA-s

Në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë për në Angli: Nesër rifillon fluturimi i parë me Anglinë dhe do ju luteshim që të keni parasysh këto hapa përpara udhëtimit dhe dokumentet që duhet t’i paraqisni bashkë me pranimin e biletës në aeroport. Kërkohet me rigorozitet:

1. Të jeni 3 orë përpara udhëtimit në aeroport, për shkak të listës së gjatë të kontrollit të dokumentave që kërkohen nga shteti britanik dhe kompania ajrore.

2. Tamponi PCR i 72 orëve të fundit

3. Vërtetimi se se keni bërë pagesën për kryerjen e testit COVID, ditën 2 dhe 8 pasi të keni mbërritur në Angli. Pasi keni kryer këtë hap, ju jepet një kod dhe ky kod përfshihet në formularin PFL që duhet ta keni në check-in me detyrim, të plotësuar. Referohuni ju lutem edhe këtij linku.

https://www.gov.uk/guidance/providers-of-day-2-and-day-8-coronavirus-testing-for-international-arrivals?fbclid=IwAR0Mny-iqYrQQ1cdlUjsyi6v9F5P8x0pxFS0dLxi8OAjlBAmlCXLkH3adh4

4. PFL (Formulari Passenger Locator Form) duhet të jetë i plotësuar me kujdes.

https://provide-journey-contact-details.homeoffice.gov.uk…

5. Për të gjithë ata që vijnë nga Anglia, karantina në Shqipëri nuk është më detyrim, si edhe për ata që aktualisht ndodhen në Shqipëri.

Urojmë ta gjeni të dobishëm informacionin.

Faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img