Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lajm i MIRË: Mbi 300 mijë qytetarë i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbi 300 mijë qytetarë tashmë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës.

Lajmi u konfirmua nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila bën me dije se janë kryer mbi 790 mijë vaksinime anti-Covid19 që prej fillimit të fushatës në të gjithë vendin tonë.

“Në qendrat e vaksinimit të përqëndruar dhe në qendrat shëndetësore afër vendbanimit, vijon pa u ndalur programi kombëtar i vaksinimit.Mbi 300 mijë qytetarë tashmë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës, teksa janë kryer mbi 790 mijë vaksinime anticovid në të gjithë vendin”, shkruan Manastirliu në Facebook.

Procesi i vaksinimit masiv prej disa javësh është shtrirë të në të githë vendin tonë, ku po vijon me grupet e riskuara.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img