Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Lajm i MIRË: Mbërrijnë 20.000 doza vaksinash AstraZeneca në Rinas, ja cili shtet na i dhuroi

spot_img

Lajme të ngjashëm

20.000 doza vaksinash AstraZeneca kanë mbërritur ditën e sotme në Aeroportin “Nënë Tereza”.

Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se vaksinat u dhuruan nga qeveria kroate.

“20.000 doza vaksine AstraZeneca sapo kanë mbërritur në Shqipëri, falë mbështetjes së qeverisë kroate. Me 1,699,410 vaksina antiCOVID që kanë mbërritur deri tani dhe sasi të tjera që do të vijnë, jemi të vendosur të çojmë përpara planin kombëtar të vaksinimit anticovid”, shkruan Manastirliu.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img