Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Lajm i mirë: Ky shtet europian e heq Shqipërinë nga ‘lista e zezë e karantinës’

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria në Irlandë ka vendosur të heqë nga lista e karantinës disa shtete europiane, si Belgjika, Franca, Italia, pasi sipas tyre nuk paraqesin një rrezik real për përhapjen e Covid-19.

Lajmi u bë me dije nga ministri i Shëndetësisë Stephen Donnelly.

Ndërsa ditën e djeshme, Departamenti i Shëndetësisë konfirmoi se Izraeli, Shqipëria dhe ishulli i vogël i Karaibeve, Shën Lucia ishin hequr nga lista e vendeve të mbuluara nga karantina e detyrueshme.

Qeveria në Irlandë po pret një vendim nga Komiteti Këshillues Kombëtar i Imunizimit për kufizimet e mundshme, rreth atyre që duhet të marrin vaksinën AstraZeneca.

Irlanda nuk dëshiron që të krijohet një situatë e rënduar për turistët që nuk kanë bërë më parë rezervimin e detyrueshëm në hotel.

Menjëherë pas heqjes së kufizimit të fluturimeve për dhjetra shtete, autoritetet kanë raportuar për një fluks të madh në aeroportet e Irlandës.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img